I to se stává-Naše dvojčata

Cucání: Názory tehdy a teď

Nabízíme vám tři odborné názory na cucání palce u dětí. Jeden pochází z předválečného časopisu, druhý z padesátých let a třetí je ze současnosti. To se nám to mění....

1928
Naše doporučení vám napomůže vyléčit tento neduh v krátkém čase: Ušijte dítěti volnou bílou rukavici z čínského flanelu, bez prstů. Navlečte ji na ručku, a když děťátko ulehne do postele, připevněte ji tkaničkami k nočnímu oblečení. Stejný postup je třeba zvolit i přes den. Opakujte léčbu po čtrnáct dnů, je-li potřeba i déle.

1952
Dnešní matky nemají čas dítě neustále hlídat a upozorňovat ho na to, aby si prst z pusy vyndalo. Maminky, nestyďte se požádat o pomoc soudružky učitelky v jeslích a ve školce, kam vaše dítě chodí. Mají více zkušeností jako vy a jistě si s nehygienickým zlozvykem vašeho dítěte poradí.

2006
Výhoda palečku je ta, že dítě ho má stále ‚po ruce‘. Může ho použít, kdykoli se bojí nebo je rozrušené a potřebuje ukonejšit. Nesnažte se ho násilím (zavazováním palce atd.) odvykat od jeho ‚útěchy.‘ Intenzivní cucání palce může být projevem zvýšené touhy se uklidnit. Citlivější dítě tím reaguje na náhlou změnu, nebo na vaši úzkost. Věnujte mu víc klidné pozornosti a ujistěte se, že má vedle vás pocit bezpečí.
Posledni komentare
21.10.2008 10:31:47: Tak mám pro Vás špatnou zprávu bohužel nic z toho nefunguje rukavice pepř na prsty,křen ani jiné pří...
 
KDYŽ DĚTI NEDĚLAJÍ NIC, DĚLAJÍ NEPLECHU. H.Fielding Jsme rádi,že jste Nás přišli navštívit.